هفته ای چند بار نزدیکی کنیم؟

بسیاری از مراجعه کنندگان ما در مرکز سلامت ایران از تعداد دفعات رابطه جنسی در طول یک هفته سوال می پرسند که برای دهه های مختلف زندگی این سوالات تکرار می شوند، مثلا برای دهه 50 یا بالاتر یا کمتر از 30 چند رابطه در طول هفته استاندارد است؟
در واقع تعداد دفعات رابطه جنسی اصلا میزانی به نام عدد ندارد و استاندارد عددی برایش تعریف نشده است. یک مثال می تواند ذهن شما را با این موضوع آشنا کند.به عنوان مثال اگر قند خون از یکصد میلی گرم در یکصد میلی لیتر خون بالاتر باشد طبیعی نیست اما در مورد تعدد رابطه جنسی نمی توان این میزان را به صورت عددی مشخص کرد چون توانایی فردی و جسمی و هم چنین طبع و میل جنسی زوج ها متفاوت است.
تعداد اندکی از مردم در سراسر دنیا به بیماری بیش فعالی جنسی مبتلا هستند که این افراد ممکن است با روزی 20 بار رابطه هم ارضا نشوند که پزشکان به آن "اختلال رفتاری" هم می گویند.اما ممکن است مردی در طول روز 3 مرتبه رابطه جنسی داشته باشد و ارضا هم شود که نمی توان آن را اختلال رفتاری دانست.
همه چیز به میزان نیاز طرفین به رابطه جنسی بستگی دارد.ما در مرکز سلامت ایران مراجعانی داشتیم که در دوره 30 تا 40 سال بوده اند و در هفته دوبار رابطه جنسی هم نیازشان را برطرف می کرد و افرادی در همین دوره بودند که با ماهی یک مرتبه رابطه نیز نیازشان برطرف می شد.
اما مشکل از آنجا شروع می شود که نیاز های طرفین با هم به تطابق نرسد،یعنی خانم یا آقا در روز 2 مرتبه نیاز به رابطه داشته باشد ولی طرف مقابل ماهی یک بار نیاز به رابطه جنسی را احساس کند.معمولا این روابط به جدایی منجر می شود که ما در مرکز سلامت ایران افراد را به شناخت از هم قبل از ازدواج و شناخت از میزان تمایلات جنسی هم دیگر ترغیب می کنیم.
نمونه های فراوانی از مراجعه موارد خاصی وجود دارد که به ما مراجعه می کنند به عنوان مثال یک خانمی بیان می کردند که همسرشان تا به منزل می رسند درخواست رابطه می کنند و تقریبا هر شب ساعت 4 تا 5 صبح از خواب بیدارشان می کنند و طلب رابطه می کنند که بعد از گذشت دو سال دیگر تحمل این اوضاع برایشان سخت شده و تقاضای طلاق کرده اند.
اما بررسی و نظرسنجی های متفاوتی در این باره صورت گردیده است.در نظر سنجی مجله معتبر نیویورک مشخص شد که زوج های متاهل به طور متوسط بیش از یک بار در طول هفته رابطه جنسی دارند.یا بر اساس تحقیق دانشگاه شیکاگو میزان 32 درصد از زوج های متاهل 2 الی 3 بار در هفته رابطه دارند و 80 درصد چندین بار در ماه و 47 درصد چند بار در ماه رابطه دارند و طبق مطالعاتی که دکتر شنارچ بر روی 20.000 زوج انجام داد متوجه شد که تنها 26 درصد از آنها یک بار در هفته نزدیکی دارند و سایرین یک یا دو بار در طول ماه رابطه برقرار می کنند.
پزشکان مرکز سلامت بر این باورند که هرچقدر بیشتر نزدیکی داشته باشید بیشتر به آن تمایل پیدا می کنید.میل جنسی کم ممکن است هم برای خانم ها و هم برای آقایان اتفاق بیافتد هرچند که مراجعه کنندگان خانم بیشتر هستند.این حالت ممکن است زمانی که استرس داریم،فرزند جدید به دنیا آمده،ابتلا به بیماری یا دلایل دیگری اتفاق بیافتد،در مقالات جدید به بررسی علل و عوامل سرد مزاجی بیشتر ورود می کنیم.

  • 1396/12/06 Alternate Text
  • آموزش زناشویی Alternate Text
  • 1511 Alternate Text
  • منبع خبری : Alternate Text
  • Alternate Text
  • اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

شما هم به این مقاله نظر دهید