انواع کاندوم که باید بشناسید!

وقتی صحبت از کاندوم می شود اولین چیزی که به ذهن مان می رسد کارکرد اصلی آن است که از باردار شدن و یا از بیماری HIV جلوگیری می کند. اما در کنار این کارکرد می توان از کاندوم هایی استفاده کرد که به افزایش لذت و یا طولانی تر کردن رابطه هم کمک می کنند. امروزه وقتی وارد داروخانه ای می شوید با انواع کاندوم ها روبرو می شوید که کارکردها و ویژگی های متفاوتی دارند مثلا کاندوم هایی که باعث تنگ شدن دستگاه تاسلی خانم ها می شود و یا کاندومی که باعث افزایش زمان رابطه می شود و... امروز قصد داریم انواع کاندوم که در ایران وجود دارد و در داروخانه ها و یا فروشگاه های اینترنتی به فروش می رسد معرفی کنیم تا زمان خرید کاندوم بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید.
کاندوم های امروزی از جنس لاتکس ساخته می شوند و اگر از تاریخ انقضای شان گذشته باشد ممکن است حین رابطه سوراخ شده و یا باعث حساسیت پوستی شود. پس زمان خرید حتما تاریخ انقضای کاندوم را چک کنید.

انواع کاندوم, کاندوم مردانه و زنانه

کاندوم های زنانه و مردانه

ابتدا لازم است ذکر کنیم که کاندوم ها در دو مدل اصلی زنانه و مردانه وجود دارند. در زیر به انواع کاندوم های مردانه اشاره می کنیم اما کاندوم های زنانه یک مدل دارد که بخاطر استقبال ضعیفی که از این مدل شده در اکثر داروخانه ها موجود نیست. این کاندوم در اکثر موارد زمانی استفاده می شود که آقایان تمایلی به استفاده از کاندوم نداشته باشند و یا بخاطر حساسیت نتوانند از کاندوم استفاده کنند.

انواع کاندوم, کاندوم مردانه و زنانه

چگونه از کاندوم زنانه استفاده کنیم؟

همانطور که در تصویر می بینید لازم است یک پای تان را روی تخت و یا مبل بگذارید و قسمت سوراخ کاندوم را به سمت بیرون و قسمت بسته شده آن را با انگشت تان به داخل فشار دهید.

انواع کاندوم, کاندوم مردانه و زنانه
کاندوم ساده و خاردار
کاندوم های خاردار دو مدل خاردار زیر و خاردار درشت دارند که خاردار ریز چندان تفاوتی با مدل های ساده ندارد. مگر اینکه مدل محصول خاردار درشت باشد که بتواند زمان رابطه باعث تحریک بیشتر شریک جنسی تان شود.
کاندوم های تاخیری
در قسمت انتهای این نوع از کاندوم ها ماده تاخیری وجود دارد تا بتواند ارضای تان را به تاخیر بیاندازد البته بعضی از کاندوم ها در دو قسمت بیرونی و داخلی وجود دارد تا بتواند برای هر دو شخص باعث تاخیر شود.
کاندوم های تنگ کننده
قسمت بیرونی کاندوم به عصاره انار آغشته شده تا با منقبض کردن دهانه و دیواره داخلی دستگاه تناسلی باعث تنگ کردن شود. البته طبیعتا از کاندوم انتظار چندانی را نمی شود برای این مورد داشت.
کاندوم کمک به حفظ نعوظ و سفت کننده الت
این نوع از کاندوم ها بخاطر وجود موادی که سرعت گردش خونی را در ناحیه آلت بیشتر می کند باعث حفظ نعوظ می شود و برای افرادی که مشکل عدم نعوظ دارند و یا حتی افرادی که بخاطر استفاده از کاندوم این مشکل برای شان ایجاد می شود می تواند کمک کننده باشد.
کاندوم تحریک کننده
مواد تحریک کننده هم در قسمت داخلی و هم قسمت بیرونی کاندوم باعث افزایش میل جنسی شده که برای هر دو شخصی تاثیرگذار است.
کاندوم طعم دار
این نوع از کاندوم ها برای خانم هایی که قصد رابطه دهانی دارند کمک کننده ست و همچنین این نوع از محصولات بخاطر بوی متنوعی که اکثرا از میوه ها تهیه شده دارد می تواند برای شریک جنسی تان جذاب باشد.

  • 1397/07/18 Alternate Text
  • آموزش زناشویی Alternate Text
  • 2344 Alternate Text
  • منبع خبری : Alternate Text
  • Alternate Text
  • اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

شما هم به این مقاله نظر دهید